ENERJİ SATIŞ
EYENERJİ, üretim faaliyetinin yanı sıra elektrik sektörünün toptan satış alanında faaliyet göstermek üzere 2010 YILINDA üretime başlamıştır. EYENERJİ, piyasa düzenlemeleri dahilinde elektrik enerjisi ve/veya kapasite ticareti yapmakta ve tedarik ettiği elektriği doğrudan serbest tüketicilere de satabilmektedir.

EYENERJİ, temel olarak müşteri odaklı bir satış ve pazarlama faaliyeti gerçekleştirmektedir. Müşterilerinin tercih ettiği bir tedarikçi olmak adına bir taraftan müşterilerinin beklentilerini mümkün olan en üst düzeyde karşılayacak kalitede hizmet sunarken diğer taraftan da müşterileri ile paylaşıma dayalı yaklaşımlar oluşturarak sistem ve süreçlerini bu doğrultuda geliştirmektedir.

EYENERJİ, elektrik enerjisi ticareti faaliyetlerinin yanı sıra, grup şirketlerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirket, dengeleme piyasasındaki operasyonları, santrallerin üretim optimizasyonları ve müşteri ilişkileri yönetimi konularında danışmanlık sunmaktadır.

Serbest Tüketici Kimdir?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından her yıl belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketimde bulunması veya iletim sistemine doğrudan bağlı olması nedeniyle tedarikçisini seçme olanağına sahip gerçek veya tüzel kişiye Serbest Tüketici denir.

Başka bir deyişle 2013 yılı için, elektrik enerjisi tüketimleri 4 bin kWh (yıl içindeki toplam Elektrik fatura tutarı 150 TL ve üzerinde) ve üzerinde olan tüketiciler, Serbest Tüketicidir.

Serbest Tüketicilerin avantajları nelerdir?

· Üretici şirketlerin sağlayacakları fiyat indirimlerinden yararlanabilirler, ayrıca esnek ve kendilerine uygun anlaşmalar yapabilirler.
· Serbest Tüketiciler sözleşme süresi bitiminde Tedarikçisinin performansını değerlendirerek zaman içersinde kendisine en uygun sözleşme şartlarını ve tedarikçisini seçerler.
· Serbest Tüketiciler, yapacakları kontratlar ile gerçek zamanlı üretim-tüketim dengesizliğinden kaynaklanan piyasadaki belirsizliklerden etkilenmeden enerji maliyetlerini en düşük seviyede tutabilirler.

Serbest Tüketici olabilmek için yapılması gerekenler nedir?

Serbest Tüketici limitinin üzerinde bir elektrik tüketimi yapmak, mevcut tedarikçisine karşı yükümlülüklerini yerine getirmek (borcu bulunmamak) ve mevzuata uygun bir elektronik sayaç kullanmak yeterlidir.

Size 24 saat içerisinde indirimli elektrik fiyat teklifimizle dönüş yapabilmemiz için; elektrik tedarikçiniz tarafından gönderilen son 3 aylık elektrik faturanız ile iletişim bilgilerinizi bize iletmeniz yeterlidir. Serbest Tüketici olma kriterlerini yerine getiriyorsanız, Satış Uzmanımızın sizinle irtibata geçmesi için lütfen aşağıdaki formu doldurun. Satış Uzmanımız aldığı bilgileri değerlendirerek size özel teklifimizi hazırlayacaktır. Elektrik faturanızda indirimden yararlanabilmek için aşağıda belirtilen formu doldurup gerekli olan evrakları tarafımıza göndermeniz yeterli olacaktır. Kayıt işleminizin başlayabilmesi için öncelikli şirket bilgilerinize ve aboneliklerinizin fatura bilgilerine ihtiyacımız vardır. Bu bilgileri ve aşağıda belirttiğimiz IA.02 formunu tarafımıza faks veya e-mail yolu ile gönderdiğiniz takdirde kayıt işleminiz gerçekleştirilebilecektir.

Serbest Tüketici kaydı için gerekli evraklar:

1) EYENERJİ ile Tüketici arasında Enerji Alış-Satış Sözleşmesinin imzalanması
2) Serbest Tüketicilere Satışlar İçin Enerji Alım-Satım Bildirim Formu (IA.02)
3) Şirketinizin Vergi Levhası Fotokopisi (Şahıs abonelikleri için T.C. Kimlik No ve Vergi Dairesi Bilgisi)
4) IA.02 formunu imzalayan yetkilinin imza sirküleri fotokopisi
5) Elektrik aboneliklerinizin son aya ait elektrik fatura fotokopileri